Jak získat finance emisí firemních dluhopisů?

Každé podnikání vyžaduje kapitál. A pokud už podnikáte delší dobu, máte už za sebou pravděpodobně řadu špatných zkušeností a frustrací z neúspěšných pokusů o získání kapitálu na rozjezd nebo rozvoj vašeho projektu.

Přečtěte si tuto stranu a zjistíte, že to jde i jinak, jednodušeji.

Je emise dluhopisů vhodná pro mě a moji firmu?

Bankovní půjčkaPrvní volbou bývají často bankovní úvěry. Bankovní úvěry jsou ale zatíženy množstvím administrativy, restrikcí a podmínek, které mohou získání úvěru znemožnit velké části podnikatelů. Banka po vás většinou bude chtít podnikatelský záměr zpracovaný podle vlastních podmínek, finanční výkazy za posledních několik let, potvrzení o včasné úhradě daní, často ručení nemovitostí, následné schvalování účelu využití financí. Nové firmy bez historie většinou nemají přístup k bankovním úvěrům vůbec, bez ohledu na zkušenosti manažerů nebo majitelů z jiných společností.  

Financování prostřednictvím individuálního investora, tzv. Business angels, je v České republice v plenkách. A Investor zde vstupuje do podnikání obvykle jako aktivní partner s rozhodujícím vlivem. 

Zato firemní dluhopisy, které jsou v zahraničí běžným nástrojem získání kapitálu, si našly své místo už i u nás. S menší administrativní zátěží a větší svobodou podnikatele v použití získaného kapitálu.

Kolik času budu mít na splacení dluhopisu?

Obvyklá splatnost dluhopisu se pohybuje kolem 5 let. Emise dluhopisů je tedy nástrojem dlouhodobého financování, vhodného například pro nový projekt, rozšíření podnikání nebo vstup na nový trh. V průběhu životnosti dluhopisu vyplácí emitent investorovi sjednaný úrok. Periodicitu výplaty úroku (výnosu dluhopisu) si volí emitent, obvykle je to kvartální, půlroční, roční nebo měsíční interval.

úspěchEmise dluhopisů – zní to moc složitě. Zvládnu to vůbec?

Úplně jednoduché to není. Je nutné znát legislativu, mít v pořádku smlouvy, získat LEI, emitovat dluhopisy, oslovit investory. A neudělat drahou chybu. Nic z toho ale naštěstí vy nemusíte řešit. Děláme to už dlouho, víme o tom všechno a známe zkratky. Nakonec zjistíte, že to s podporou zkušeného průvodce může být jednodušší než bankovní úvěr.

Jak najdu investory, kteří si koupí moje dluhopisy?

I v tom vám pomůžeme. Dluhopisy v katalogu jsou průběžně inzerovány a prezentovány hromadně i individuálně prostřednictvím cílených placených PPC kampaní publiku se zájmem o investice v globálních sítích jako je Google a jeho partnerské sítě, např. YouTube, Gmail, iDnes a tisíce dalších nebo na platformě Facebook. Zájemci o investice od nás získají veškeré informace o vaší firmě a vašem záměru. Čím lepší a důvěryhodnější váš záměr bude, tím snadněji získáte investory. Rádi zprostředkujeme také kontakt mezi vámi a zájemci o nákup dluhopisů.

Mám zájem o emisi dluhopisů

Zadejte kontrolní kód: 8

Nové nabídky dluhopisů emailem

Kam vám můžeme posílat info o nových dluhopisech v nabídce?